DAIWA NAVIJÁK BASIAIR Z45QD

Kód: 193544
Akce Tip
Neohodnoceno
Značka: DAIWA
38 463 Kč / ks 31 788 Kč bez DPH

Detailní informace

Detailní popis produktu

Specifikace Daiwa Tournament Basiair Z45 QDA

PŘEVODOVÝ POMĚR   4.1:1/85cm

LOŽISKA  7CRBB + 3BB

VÁHA - 440g / 15.5oz

Popis produktu

Legendární naviják BASIAR byl nově přepracován a vylepšen našimi japonskými inženýry - nyní nabízí také MAG SEALED mechanizmus. Náš legendární naviják BASIAIR byl nově přepracován a vylepšen našimi japonskými inženýry - nyní nabízí také MAG SEALED mechanizmus. Kombinace Zaionu a magnézia je perfektním základem pro konstrukci extrémně lehkého ale zároveň silného a odolného navijáku. Mechanizmus MAG SEALED zajišťuje perfektní izolaci těla navijáku okolo osy. Díky tomuto mechanizmu se do navijáku nedostane žádná nečistota a jeho permanentně hladký chod je zaručen.

Unikátní naviják DAIWA TOURNAMENT BASIAR Z QDA demonstruje vyspělost techniky moderní konstrukce a designu navijáků „MADE IN JAPAN“. Tyto navijáky jsou velké, stabilní a robustní. Jakmile jej jednou vezmete do ruky nebudete věřit jeho vlastnostem. Tento naviják je trhák, který způsobil převrat na kaprařské scéně.

Mag Sealed rám 10 kuličkových ložisek (vč. 7 „CRBB“)

Zaionový rotor

Tělo navijáku AirMetal z magnezia

Frézované převody DigiGear II

Křížové navíjení vlasce

Oscilace šnekové hřídele

Systém rychlobrzdy (QD)

Vlascový klip High Impact (HIP)

Překlapěč AirBail®

Rolnička Twist Buster® II

Anti-reverzní systém Infinite

Ražená hliníková cívka pro daleké náhozy

Velký vodič vlasce, potažený titanem

Frézovaná rukojeť

Rukojeť EVA

Manuální překlapěč

Náhradní cívka: NE

Vyrobené v Japonsku

MAG SEALED

Princip MAG SEAL je založen na speciálním magnetickém oleji, který byl vyvinut NASA pro přepravu pohonných hmot do vesmírných lodí, která je založena na principu magnetu. Oleje, jako je tento, nejsou k dispozici v supermarketu. Výroba je prováděna v těch nejobtížnějších podmínkách. Litý oxid železitý, který je nezbytný pro magnetické pole má průměr 1/100.000mm.  

To znamená, že jedna částice má velikost desetiny chřipkového viru. Molekuly v tomto novém „kovovém oleji“ jsou schopny se měnit. Jsou-li vystaveny magnetickému poli, mění svůj tvar a olej vytvoří tekutou pečeť. Tento magnetický olej je tak silný, že by dokázal uzavřít díru velikosti spodní části kbelíku.

Takovéto těsnění založené na principu tekutého magnetického oleje neprodukuje téměř žádné tření, dokonale izoluje a zabraňuje pronikání i miniaturních prachových částic. Velkou výzvou pro inženýry Daiwa byl vývoj navijáku, který bude schopen přijmout princip magnetického oleje vytvářejícího membránu, která zabraňuje pronikání vody.

Design MAG SEALED je založen na podmínce udržení vody mimo přívlačový naviják. Jednak je toto velmi důležitá vlastnost pro mořské rybáře - protože zaručí dlouhou životnost jejich navijáků. Žádná koroze - lepší funkce. Pokud se slaná voda dostane dovnitř navijáku a vyschne, tak krystalizuje - poškodí vnitřní převody a poškodí také kuličková ložiska. Nejjednodušším řešením by samozřejmě bylo použití gumového těsnění. To by ale způsobilo tak vysoké tření, že izolace rotoru a osy by byla nemožná. Pouze kombinací metalického oleje s magnetem lze dosáhnout požadované izolace. Roky výzkumu a vývoje byly nezbytné k vytvoření takovéto izolace pro rybářský naviják.

Této koncepci tekuté izolace jsme dali jméno MAG SEAL.

AIR ROTOR Nejen, že magnetická membrána zabrání vtékání vody do navijáku, také zajišťuje jeho hladký a jemný chod. Jste lépe a citlivěji napojeni na svou nástrahu, detekujete lépe jednotlivé záběry a máte lepší kontrolu během boje s rybou. Speciálně pro tento nový pocit jsme vyrobili „Air Rotor“. Zaprvé, obrovská síla, která přechází z vlasce nebo šňůry na rotor a rolničku je lépe rozložená. To znamená menší tlak na jednotlivé části rotoru. Zadruhé, nový rotor je o 15% lehčí než běžné rotory ze stejného materiálu. Díky velmi nízkému těžišti se snižují vibrace a zlepšuje se rotační balanc.

AIRBAIL

Překlapěč AirBail je dutý, takže je lehký, extrémně silný a neuvěřitelně odolný. Speciální, posílená konstrukce předchází zamotávání vlasce okolo překlapěče, což byl v minulosti pro přívlačové rybáře velký problém.

AIR METAL

Navijáky s tělem a rotorem z magnézia, vynikají oproti běžným hliníkovým navijákům především svou značně sníženou hmotností. Speciálně zpracované magnézium naší technologie Air Metal, vede k naprosté odolnosti proti korozi, což by bez tohoto speciálního zpracování nebylo možné. Díky tomu, si můžete navijáky z DAIWA Air Metal magnézia užívat i při mořském rybolovu.

ZAION

Zaion je špičkový materiál vyvinutý Daiwou pro výrobu těl a rotorů. Velkou výhodou je lehkost a pevnost. Zaion je druh hustého karbonu vyrobeného pro nejlepší výkon a nejvyšší výdrž. Ze Zaion je možné vyrobit lehké tělo, které pevně podporuje převody. Síla Zaionu odpovídá magnéziu a je o 20% vyšší než u nylonu/ABS materiálu, normálně používaného na výrobu těla navijáku. Zaion je asi o 50% lehčí než hliník.

TWIST BUSTER

Originální technologický systém DAIWA navržený pro omezení kroucení vlasce při návinu. Důvod kroucení vlasce při návinu byl tímto chytrým nápadem eliminován. Twist Buster 2 nejen, že eliminuje kroucení, ale také snižuje oděr mezi šňůrou a rolničkou.

DIGIGEAR

Digitálně zpracované a vyrobené převody pro maximální výkon a odolnost. Uložené v našem hliníkovém těle Hardbody-Z, síla se přenáší hladce a úsporně z kličky přímo na rotor. A tak se můžete plně soustředit jen na chytání.

Naši DAIWA inženýři kompletně přepracovali technologii frézovaných převodů u DigiGear II. Tvar a povrch zubů umožňují výrobu ozubených kol s mimořádně hladkým chodem, nejmenším odporem a velmi dlouhou životnost.

CRBB

CRBB je zkratka anglického „Corrosion Resistant Ball Bearings“ - což znamená kuličkové převody odolné proti slané vodě. Tato ložiska jsou 12 krát odolnější proti korozi než běžná kuličková ložiska.

 

na tento produkt se nevztahují žádné další slevy 

Doplňkové parametry

Kategorie: E-SHOP
Hmotnost: 1 kg

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení