NAUTIG rybářský člun CarpDream18″

Kód: 193775
Tip
22 hodnocení
Značka: NAUTIG
265 000 Kč / ks 265 000 Kč bez DPH

CENA DOPRAVY U ČLUNŮ SE ÚČTUJE INDIVIDUÁLNĚ DLE VÁHY. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

NAUTIG CarpDream® 

Profesionální CARP BOAT celo svařovaný hliníkový rybářský člun s pevnou kajutou.

ALU SOLAR CARP BOAT by NAUTIG.

► Hliníková loď pro rybáře s kajutou pro 2 osoby (+ přistýlky).
► STANDARD 18″ a EXTENDED 20″ verze.
► Exkluzivní loď „na klíč“ pro profesionální rybáře.
► Navrženo pro disciplíny Karpařina (lov kaprů) a Sumcařina (lov sumců).
► Člun nespadá do kategorie „obytné“ a lov z něj je povolen.
► Snadno přepravitelný „Mini Houseboat“ pro rekreační účely.
► Pro přívěsné lodní motory. Konverze solární střechy.
► Na přání dodáváme s přívěsem. 

NAUTIG® CARP DREAM

Lodě třídy CarpDream jsou navrženy pro intenzivní provoz, snadný transport a dlouhou životnost. Naše hliníkové lodě se vyznačují výjimečným poměrem ODOLNOST x ROZMĚRY x HMOTNOST.

Dvojité dno tvoří masivní 4mm plášť z aeronautické slitiny hliníku navržené pro mořské prostředí, s příčným žebrováním, který je navíc z vnějšku podélně vyztužen proudnicovými „V“ profily fungujícími jako sdružený kýl lodi s plochým dnem. Tento moderní materiál se používá v kosmickém programu!

Všechny spoje na trupu jsou svařované, nejsou nýtované. O materiálové kvalitě lodních konstrukcí NAUTIG svědčí snadno ověřitelný fakt, že více než 90% hmotnosti lodě tvoří celosvařovaný aeronautický hliník z moderní Skandinávské šarže a konstrukční sklolaminát kajuty vyrobený v Česku! Nekorozivní slitina se vyznačuje maximální odolností vůči slané i sladké vodě, pevností, houževnatostí a v případě nehody snadnou opravitelností (netrhá se). Zdvojené dno a boky lodirobustní záďová nástavba, trup s příčným žebrováním, zesílení „zrcadla“ pro uchycení výkonných motorů a superpevné profily použité na bortu, dodávající lodi další integrální pevnost.Solidní prvky jako např. celohliníkové základny sklopných lůžek, hliníkový rám dveří, hliníková ramena na držáky prutů, ochozy z protiskluzového (slzičkového) hliníkového plechu nebo nerez pacholata předurčují loď k hrubému zacházení a tedy vhodnou i do půjčoven.
Trup lodi je díky panelům speciálního polystyrenu (důmyslně usazených v dvojitém dně a bocích) izolován a spolu s aktivním nezávislým čerpadlem vody tyto prvky činí loď nepotopitelnou.

Zaměřením je loď konstruována pro bezpečný rybolov (zejména lov kaprů a sumců) na vodních nádržích, jezerech a mírně tekoucích řekách. Díky své stabilitě je loď bezpečná i pro starší osoby nebo děti a přitom zůstává výjimečně obratnou a snadno ovladatelnou. Loď s 70cm vysokými boky odrazí i velké vlny při náhlé změně počasí. Při zalití horní paluby kokpitu vodou je tato odvedena sklonem na záď a propustí odtéká samospádem. Pokud se voda náhodou dostane na úroveň nižší paluby spustí se nezávislé čerpadlo. Při nárazu lodi na dno nebo molo rozloží „V“ profily sílu nárazu a zabrání kontaktu s i tak pevným pláštěm trupu.

Majitelé ocení prostornou uzamykatelnou kajutu ze silně lakovaného sklolaminátu a úžasný výhled z pevných polykarbonátových okenVýklopná či pevná lůžka jsou standardní velikosti s rošty a celosvařovaným rámem připravena na pohodlnou matraci. Před usnutím nabízí za jasných nocí okna úchvatnou podívanou na hvězdnou oblohu. Při odpočinku může každý rybář díky chytrým úhlům oken umístěných  po stranách vstupních dveří okamžitě zkontrolovat své pruty z pohodlí postele. Příďové okno lze navíc za horkých dnů i během plavby otevřít. Základní odvětrávání kajuty zajišťují voděodolné pasivní lodní průduchy. Komfortní zóna snadno omyvatelného, měkkého polstrování interiéru z materiálu určeného pro rybářské lodě, takže se Vám v něm nezachytí ani jeden háček a neplesniví. Tmavý kontrastní odstín navíc usnadní hledání (i malých) předmětů. Materiál podobný koberci s pořezaným vlasem je příjemný na dotek, nestudí, izoluje a přispívá k pocitu pohodlí. Také výrazně omezuje samovolný pohybu věcí položených na zem. Na přání lze interiér osadit elektromontáží pro světla, ventilátory, USB a 12V  atd. V prostoru pod horní palubou kokpitu se nachází úložné prostory.a dlouhý tunel vedoucí až na záď určený k uložení rybářských prutů. Loď nespadá do kategorie „obytné“ (nemá toaletu ani kuchyň) proto je lov z ní povolen.

Profesionální výsledek rybolovu vyžaduje schopnost pohybu 360° kolem lodi bez omezení, proto náročnějším rybářům nabízíme protiskluzové ochozy kajuty a bezpečnostní madla na střeše kajuty. Rozvržení kokpitu (zádi) je vždy na přání zákazníka. Oblíbená jsou otočná ramena pro stojany na prutycelosvařované boxy na baterie sloužící i jako stupínek při zdolávání úlovku, náhozu, přívlači nebo rozložitelné bimini jako ochrana před sluncem. 

Střecha se může u solární verze lodí CarpDream proměnit na Vaši osobní elektrárnu generující až 600w. Pokročilé lodní baterie pak zásobují elektromotory a přípojky 12V včetně USB, osvětlení, ventilace, pozičních světel, sonaru apod. Pokud využíváte ekonomické elektromotory tak přesuny z místa na místo sponzoruje slunce a dobré počasí. Navíc díky 100% EKO provozu a nulovým emisím máte možnost rybolovu i v revírech se zákazem spalovacích motorů.

 

Vzhůru na palubu!
Poznejte kouzlo trofejních úlovků a RYBOLOVU BEZ HRANIC! 

NENÍ HLINÍK JAKO HLINÍK

Naší královskou disciplínou je svařování hliníku a výroba tzv. CARP BOAT lodí za použití jednoho z nejsofistikovanějších materiálů na planetě. Celá konstrukce lodi (bez laminátové kajuty) je vyrobena ze supermoderní celosvařované slitiny hliníku. Jedná se o materiál používaný i ve vesmírném programu přezdívaný UBM – „Ultimate Boatbuilding Material“. Jelikož jsme usilovali o to  aby celé dno lodi bylo vyrobitelné z jediné kompaktní desky, Skandinávský producent nám vyšel vstříc a připravil pro nás exkluzivní velkoformáty.

Volba prvotřídní konstrukční slitiny a vyšší cena za dopravu velkých formátů se sice odrazila v cenotvorbě, ale dnes již víme, že bezkonkurenční technické parametry materiálu, který je doslova nezničitelný v běžných podmínkách a predikovaná celoživotní úspora (hliník je narozdíl od oceli, dřeva a laminátu 100% bezúdržbový) zaženou všechny prvotní pochybnosti.

KLÍČOVÉ PARAMETRY:

► Časově neomezená životnost slitiny, nezničitelná v běžných podmínkách.
► Lehký a nesmírně odolný materiál dovolující prostornější a pevnější konstrukce.
► Absolutní odolnost vůči korozi.
► Nulové nebo absolutně minimální náklady na údržbu.

► Lze narušit pouze Galvanickou korozí ke které nebudou ovšem podmínky.
► Nikdy netrpí únavou materiálu a nevylučuje ani neabsorbuje žádné látky.
► Snadno rozšiřitelné a modifikovatelné svařence.
► Výjimečně snadná opravitelnost a dobré mechanické vlastnosti.
► Vystaven stresu materiál nepraská a netrhá se.
► Díky hmotnosti malé nároky na přepravní kapacity.
► Udržitelná hodnota!* 

*-  Hodnotu a její udržitelnost určuje v tomto případě kombinace schopnosti výrobku i nadále plnit zamýšlenou funkci a nedegradovat v žádném směru. Jelikož se nemění složení ani mechanické vlastnosti, přetrvává tím i funkčnost. Vzhledem k faktu, že slitina tvoří cca 75% konstrukčního materiálu lodi je (a bude) její udržitelná hodnota extrémně vysoká i později po odečtení amortizace (opotřebení) laminátové kajuty.! 

U našich lodí oceníte…

► Odolnost, přepravitelnost a vysoká užitnost.
► Stabilita, prostor a komfort PRO 2 (+ přistýlka).
► Zcela bezúdržbový provoz. Výjimečně obratná.
► Stojany na pruty dvou rybářů jsou při lovu zcela mimo prostor lodi.
► Solární modifikace pro nové možnosti.
► Zdolávání trofejních ryb je zážitkem ne komplikací.
► Prostor pro dvě rybářská křesla.
► Na lodi lze umístit chemické WC, ledničku, vařič nebo dokonce gril.
► Vhodné i jako obojživelný „přívěs“ pro páry nebo menší rodiny.
► Předepsané prvky pro říční provoz. Možnost vodní turistiky.

► Unese neskutečné množství nákladu.
► Má úložné prostory, tunel na pruty, boxy.
► Neztrácíte cenné vybavení jako na gumáku. Neutopíte elektroniku.

► Vstup do lodi z vody možný i pomocí lodního žebříku.
► Vždy suchá kajuta, volitelné sklápěcí stolky, zásuvky 12V / USB. …
► Panoramatická okna a přehled o dění 360°
► Naloženou loď spouštíte na vodu odpadá nakládka.
► Na konci rybolovu odpadá úklid a balení. 

► V kabině lze snadno ohřát vzduch a zatopit.
► Investice do barevného kovu a svařovaného nekorozivního tělesa.
► Při běžném využití vydrží konstrukce prakticky neomezeně.
► Plně volitelný design „paint job“ + „vinyl“
► Vstřícný servis, podpora a skvělá komunita.

► Budí pozitivní emoce, zvědavost a obdiv na vodě i přívěsu.

 

PREZENTACE LODI CARP DREAM 18

KVALITA, ZÁRUKA A SERVIS

Lodě jsou vyráběné 100% v Česku. Dbáme na kvalitu a maximální užitnou hodnotu. Zákazník má možnost sledovat všechny fáze procesu výroby a konzultovat požadované úpravy. Pro Vaši bezproblémovou plavbu uděláme maximum a Vy se tak můžete plně  soustředit na trofejní úlovky.

 
 
 
  CarpDream18″
Délka 5,30 m
Šířka 2,05 m
Ponor 0,12 m
Max. motor 40 HP
Materiál  4mm hliník / 3mm hliník / GRP kabina / Akryl. okna
Cena základního provedení* od 245.399,- Kč bez DPH

 

 *- Uvedené ceny zahrnují pouze základní trup lodě a kabinu bez dodatečné úpravy. Modifikace a vybavení jsou předmětem individuální kalkulace.
– Oba rozměry dovolují transportovat loď na tažném zařízení
 automobilu pomocí přívěsu (v naší nabídce) a díky zabudovanému navijáku a pojezdovým rolnám lze snadno a rychle loď spouštět na vodu a vytahovat zpět na přívěs.
– Mezi nejžádanější vybavení patří např.  
výklopné rameno pro držák prutů, kotevní tyče, boxy na živou návnadu, solární panely, 12V rozvody, koberce a protiskluzové materiály, hliníkové rošty postelí, barevný nástřik, …

Rychlost jízdy / plavby
Maximální naměřená rychlost.

CarpDream20
Motor Suzuki (40 hp) – rychlost 41 km/h

CarpDream18
GoldeMotor L10  (10 hp) – rychlost 10 km/h

CarpDream18
GoldeMotor L05 – (5 hp) rychlost 8 km/h

CarpDream18
Motor Haswing 4,0 – (4 hp) rychlost 6 km/h

PŘÍPLATKOVÁ VÝBAVA

NAUTIG – Carp Dream 18 s DPH
Šířka 2,05 m, délka: 5,3 m (6 m), výška boku 0,75 m 
základní cena:  151 900
Kompletní trup lodě, dno ze 4 mm al. plechu
plech odolný i proti mořské vodě, vnitřní žebra
ochrané lišty pod dnem 5x na bocích 2x
4x nerezový vazák sklopný
vazák sklopný – nerez 2 033
vazák hliníkový 15 cm 2 033
prodloužení na 6 m (Carp Dream 20) 22 868
Hard Top (pevná laminátová kajuta) 99 988
(otevírání vpředu a vzadu
Zábradlí na Hard Top 8 373
Lůžko (70 x 200 cm)   6 480
hliníkový rám, lamelový rošt a matrace 
příplatek za sklopné lůžko 1 014
Hliníková podlaha v kajutě s izolací pod podlahou 16 644
gumový koberec na podlaze v kajutě  4 955
lodní (rybářský) koberec na stěnách v kajutě s izolací  5 953
Dvojitá podlaha v kokpitu (na zádi) potažená gumovým kobercem 17 476
sklopný stolek u postele 2 202
úložný box hliníkový 8 497
plastový úložný box (pod dvojitou podlahu) místo pro 4 ks 401
navigační světlo (zelená, červená, bílá) 2 033
osvětlení kajuty LED (nad vchodem) 1 131
rozvod el. (od baterie s pojistkou) 2 516
el. ovládací panel s pojistkami + USB + 12V 4 345
bilge pumpa 1100 gph 2 033
ochoz kolem Hard Top 16 504
Ošlapy kolem motoru  8 881
kotvící tyč  4 m 1 509
kotvící tyč  3 m 1 245
držák kotevních tyčí 2 540
Guma na kotvení pomocí kotvících tyčí  1 268
vazák plastový 16 cm 623
výklopné rameno pro rod pod 2 097
vnější barva 7 258
vnitřní barva 4 634
vnější polep 8 868
vnější polep kajuty 8 004
přívěsný vozík – na míru bržděný 1 300 kg 65 219
přívěsný vozík – bržděný dvouosý 2 000 kg 92 081
Motor dle přání zákazníka 0
Řídící konzole 13 309
sklopný držák motoru (pokud je motor s krátkou nohou) 5 717
Solární panely 600W včetně elektroniky 42 229
LiFe(Y)PO4 baterie 12V 90 Ah 16 807
Lead-carbon baterie 12V 200 Ah 10 866
VARTA Professional Dual Purpose  180Ah 5 312
Nabíječka 120 – 230V, 600W 8 894
Měnič DC 48V – DC 12V 4 114
el. motor Haswing 1,8 kW 24V 18 900
el. motor Haswing 5.0 2,5 kW 24V 19 900
Golden Motor EZ-L05T 4,3 kW 48V 54 934
Golden Motor EZ-L10T 6,5 kW 48V 72 358
Golden Motor EZ-S20 10,5 kW 48V 149 980
Elektrický kotevní vrátek  45 white 8 766
Dálkové ovládání k vrátku 1 131
kotva hřib 9 kg 1 815
Fendr STAR 4 - průměr 24 cm, výška 70 cm, objem 27 l black 759
schůdky sklopné 5 832
nezávislé naftové topení 14 992
Nádrž na vodu 117l + čerpadlo 12V s instalací 12 040
Nádrž na odpadní vodu 112l + čerpadlo 12V s inst. 12 403
(nádrže pod postelema - nesklopné)
měnič DC 48V (12V) -AC 230V, 2,5 kW 22 869
měnič DC 12V -AC 230V, 600 W 7 248
Kuchyňský kout s lednicí 230V 19 106
Kuchyňský kout s lednicí 12V

38 696

Spalovací motory jakékoliv (s dlouhou nohou)
například:
Mercury F5ML  33 868
SuzukiDF 9,9BL 79 497
SuzukiDF 9,9BRL, el. start, dálkové řízen 89 988
Honda  BF 50 LRTU 205 990