Krásné chvíle na Orlíku

      Ahoj přátelé.
 Letošní výpravy  na  Orlík  jsou  u konce a já Vám chci  napsat pár řádků  o tom jak to probíhalo.
 Už několik let  jsem jezdil po naší  řece a to bylo Labe , letos jsem se rozhodl o větší změnu , tím byl Orlík.
 Ne jen, že příroda  je úžasná ,ale i krásná rána, když opar se pomalu táhne po hladině a mne se nechce z vyhřátého spacáku.
Druhý  důvod byl tím, že návštěvnost je tak veliká  a to byla výzva, pokořit tak krásnou vodu.
 Tu tam letí informace o Orlíku, tam už ne a mne se  v hlavě točila myšlenka ,,to musím zjistit na svojí kůži".
Takový jsem  já a kdo mne  trochu zná  tak to může potvrdit.
 Naplánoval jsem  výpravy a to vždy v jiných přírodních podmínkách .
 Jako každý  z nás po dlouhé  zimně a v očekávání kdy  už přijde ta  naše  doba a postupně sbíral informace, jsem se rozhodl odjet .
 Byl to  duben kdy  podle mne byla ta  šance postavit se  výzvě.Zvedl  jsem telefon ,kde jsem měl číslo kamaráda  a  ten jako vždy odpověděl a nezklamal  ,jasný jedem.
 Začala delší  cesta plná očekávaní a myšlenek ,abych se pokusil udělat  pro to maximum co v sobě mám.
 Jsme na místě i když ,počasí bylo  pod psa jsem skočil na člun a hledal místo kam položím moji  nástrahu  ve formě boilies RRbaits s příchutí  Jalapenos pro mne vhodná  do chladnější vody .Jelikož  jsem byl poprvé  v tomto období  dal jsem na důvěru.
Neočekával jsem žádné zázraky a když se  pomalinku  začal ohlašovat první záběr  měl jsem jiskru  v očích,
 na konci na mne čekal první jarní  kapr z Orlíku .I kdyby to byl jediný záběr výpravy  ,považoval jsem to za splněný cíl.
 Tím to ,ale neskončilo ,záběru bylo více i od jiných druhu ryb . Prožil jsem krásných  5 dní  u vody, který nic nenahradí a už se rodil další nápad kdy a kam se sem vrátím. 
Byl to červen  a to jsem absolutně nevěděl kam to bude .Díky velké návštěvností jsme museli  jet po hladině několik kilometrů abychom našli tábořiště pro nás doposud netušící  tak úspěšný lov . Podmínky absolutně byli pod psa , voda  nečekaně zelena teploty kolem 30 +.  Pro nás nové nečekané situace a i přes čtyř denní  absolutní  ignoraci ryb jsme místo neopustili  a dali šanci  v trvání dvou dnu , které se nám  proměnilo v absolutní ráj  . Celkem se povedlo získat na břeh 16 krásných ryb a to v různých  velikostech  ,což pro mne absolutně nehraje roli.
Myslím ,že  jsme se ženou a kamarádem prožili  krasné a úžasné dny v přírodě ,kterou jsem si zamiloval.
Po odjezdu  a vracení se do běžného života  se  neustále vracela myšlenka  ,musím se tam vrátit a to co nejdříve .
Je tu září a já jedu zpět  za kamarádem  a beru sebou  touhu  ještě jednou zažit    sílu Orlického  kapra a jak to mám v povaze vždy dat max tomu co mne baví ,je tu   čas najít místo  a položit  pochoutku krasavcům přímo  na talíř. 
 Zákrm místa proběhlo  boiliesem a peletami ,netrvalo dlouho a kolega měl první jízdu od  kapra  o váze cca10kg  ,což jsem považoval za neuvěřitelný, Orlík zase nezklamal .Hned po záběru jsem  znovu prohodil  lovné místo   malou hrstí  boiliesu a pelet,  další záběr  nenechal dlouho na sebe čekat a já byl na lodi zdolávat mého prvního šupináče  z hloubky  13 metru,nikdy jsem z teto hloubky nechytat ,tím byla další zkušenost  na světě.
Podařilo se nám zvedat, jak v počtu  záběrů tak i ve velikosti kaprů.Péta pět minut  před odjezdem  dostal svoji životní rybu  na Orlické přehradě  kapra  19+ a mne se podařilo ulovit  několik  kapru  co čekají  na svůj dlouhý život v  úžasné vodě pokud jim bude štěstí přát.
Za   pětidenní dobu strávenou   u vody se podařilo nachytat  ryby  jak bojovné tak krásně zbarvené, odměnou byl i můj   doposud  největší kapr z Orlíku  a to o  váze 15 kilogramu . Myslím,  když člověk tomu dá srdce tak jednou musí přijít odměna.Pevně v to věřím.
To je můj příběh,o který  jsem se chtěl  podělit.Nikdy nezapomenu na krasné chvíle strávené na teto vodě.
  Na závěr  jsem chtěl požádat opatrujte to  málo co ještě máme.
 
S pozdravem  
Petr Pavelka  
Za   RRBaits  ,,Pavlis"
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení