Krásné chvíle na Orlíku

      Ahoj přátelé.
 Letošní výpravy  na  Orlík  jsou  u konce a já Vám chci  napsat pár řádků  o tom jak to probíhalo.
 Už několik let  jsem jezdil po naší  řece a to bylo Labe , letos jsem se rozhodl o větší změnu , tím byl Orlík.
 Ne jen, že příroda  je úžasná ,ale i krásná rána, když opar se pomalu táhne po hladině a mne se nechce z vyhřátého spacáku.
Druhý  důvod byl tím, že návštěvnost je tak veliká  a to byla výzva, pokořit tak krásnou vodu.
 Tu tam letí informace o Orlíku, tam už ne a mne se  v hlavě točila myšlenka ,,to musím zjistit na svojí kůži".
Takový jsem  já a kdo mne  trochu zná  tak to může potvrdit.
 Naplánoval jsem  výpravy a to vždy v jiných přírodních podmínkách .
 Jako každý  z nás po dlouhé  zimně a v očekávání kdy  už přijde ta  naše  doba a postupně sbíral informace, jsem se rozhodl odjet .
 Byl to  duben kdy  podle mne byla ta  šance postavit se  výzvě.Zvedl  jsem telefon ,kde jsem měl číslo kamaráda  a  ten jako vždy odpověděl a nezklamal  ,jasný jedem.
 Začala delší  cesta plná očekávaní a myšlenek ,abych se pokusil udělat  pro to maximum co v sobě mám.
 Jsme na místě i když ,počasí bylo  pod psa jsem skočil na člun a hledal místo kam položím moji  nástrahu  ve formě boilies RRbaits s příchutí  Jalapenos pro mne vhodná  do chladnější vody .Jelikož  jsem byl poprvé  v tomto období  dal jsem na důvěru.
Neočekával jsem žádné zázraky a když se  pomalinku  začal ohlašovat první záběr  měl jsem jiskru  v očích,
 na konci na mne čekal první jarní  kapr z Orlíku .I kdyby to byl jediný záběr výpravy  ,považoval jsem to za splněný cíl.
 Tím to ,ale neskončilo ,záběru bylo více i od jiných druhu ryb . Prožil jsem krásných  5 dní  u vody, který nic nenahradí a už se rodil další nápad kdy a kam se sem vrátím. 
Byl to červen  a to jsem absolutně nevěděl kam to bude .Díky velké návštěvností jsme museli  jet po hladině několik kilometrů abychom našli tábořiště pro nás doposud netušící  tak úspěšný lov . Podmínky absolutně byli pod psa , voda  nečekaně zelena teploty kolem 30 +.  Pro nás nové nečekané situace a i přes čtyř denní  absolutní  ignoraci ryb jsme místo neopustili  a dali šanci  v trvání dvou dnu , které se nám  proměnilo v absolutní ráj  . Celkem se povedlo získat na břeh 16 krásných ryb a to v různých  velikostech  ,což pro mne absolutně nehraje roli.
Myslím ,že  jsme se ženou a kamarádem prožili  krasné a úžasné dny v přírodě ,kterou jsem si zamiloval.
Po odjezdu  a vracení se do běžného života  se  neustále vracela myšlenka  ,musím se tam vrátit a to co nejdříve .
Je tu září a já jedu zpět  za kamarádem  a beru sebou  touhu  ještě jednou zažit    sílu Orlického  kapra a jak to mám v povaze vždy dat max tomu co mne baví ,je tu   čas najít místo  a položit  pochoutku krasavcům přímo  na talíř. 
 Zákrm místa proběhlo  boiliesem a peletami ,netrvalo dlouho a kolega měl první jízdu od  kapra  o váze cca10kg  ,což jsem považoval za neuvěřitelný, Orlík zase nezklamal .Hned po záběru jsem  znovu prohodil  lovné místo   malou hrstí  boiliesu a pelet,  další záběr  nenechal dlouho na sebe čekat a já byl na lodi zdolávat mého prvního šupináče  z hloubky  13 metru,nikdy jsem z teto hloubky nechytat ,tím byla další zkušenost  na světě.
Podařilo se nám zvedat, jak v počtu  záběrů tak i ve velikosti kaprů.Péta pět minut  před odjezdem  dostal svoji životní rybu  na Orlické přehradě  kapra  19+ a mne se podařilo ulovit  několik  kapru  co čekají  na svůj dlouhý život v  úžasné vodě pokud jim bude štěstí přát.
Za   pětidenní dobu strávenou   u vody se podařilo nachytat  ryby  jak bojovné tak krásně zbarvené, odměnou byl i můj   doposud  největší kapr z Orlíku  a to o  váze 15 kilogramu . Myslím,  když člověk tomu dá srdce tak jednou musí přijít odměna.Pevně v to věřím.
To je můj příběh,o který  jsem se chtěl  podělit.Nikdy nezapomenu na krasné chvíle strávené na teto vodě.
  Na závěr  jsem chtěl požádat opatrujte to  málo co ještě máme.
 
S pozdravem  
Petr Pavelka  
Za   RRBaits  ,,Pavlis"