Léto

Ahoj RRka

Vzhledem k velkému vytížení píšu zprávu za léto jako celek.

První letní výprava proběhla začátkem června na mé oblíbené jezero Nebesák. Měl jsem objednané místo jen na 2 dny. Takže jsem, si vzal jen nejnutnější věci a par kuliček boilie a to Top enzym,Master squid a sweet corn. Hned první den jsem viděl na hladině že se kapři zdržují ve sloupci tak jsem vsadil na jednu udici nastražit zig rig a sweet corn 14mm.Na další jsem dal 2*20mm top enzym a master squid. Nic se nedělo až do noci kdy mě probudil zig rig ,ale kapřík byl menší. Udici jsem už nenahodil a šel jsem si lehnout . ZA půl hodinky me ze spacáku opět vytáhl zvuk hlásiče. Zabrala udice s top enzymem . Po 10 minutách jsem měl v podběráku kapra. Říkal jsem si že musí mít 20+…Po zvážení si zvedám osobák t českých vod na 22,8kg. Super první noc protože přišel ještě kapr o váze 18kg.Další den už brali menší kapři ,ale já byl s první letní výpravou moc spokojený.

Druhá výprava už s kolegou Zdeňkem se uskutečnila druhý týden v červenci, a to na italském jezeře Parco del Brenta. Očekávání byla veliká.. Měli jsme místo 16 po dlouhou dobu top na revíru až do jara kdy se radikálně změnil břeh…zmizeli stromy z vody a ze břehu. Nevadí řekli jsme si a vyrazili do boje. No na výpravu jsme dostali luxusní boilie top enzym anýz na test…První 3 dny se nic nedělo jen Zdeněk vytáhl starého šupináče o váze 17kg na bloodworm krill..Ve 3 den nám najeli ryby. Měl jsem ve vodě anýz a jeden ze 3 prutů se konečně rozjel a na konci zápasu byl krásný lysec o váze 20,2kg. Za další 2 hodinky přichází další záběr na anýz .Boj trval minimálně 15 minut a nedarovali jsme si vůbec nic opět se potvrdilo že silon technium opravdu hodně vydrží. Po boji se na podložce ocitl lysec kterým jsem si vyrovnal osobní rekord a  to s váhou 26,8kg.Nádherná ryba. Po tomto kaprovi jsme ještě v ten den vytáhli asi 6 menších ryb do váhy 16kg.A to bylo vše ..Poslední noc Zdeněk vytáhl starého známého lysce jenže teď už měl váhu 19kg..holt dobré krmení.Celkově jsme ulovili 13 kaprů což považujeme za zklamání. Ale nevadí o tom je kapradina přece.

Třetí výpravu jsem opět naplánoval sólo na jezero Nebesák a to na poslední týden v srpnu na 3 noci. Opět jsem vsadil na top enzym a anýz plus zig rig. Opět první noc a zig rig a v průběhu zdolávání se mi rozjel prut kde byl top enzym 24mm plus 20mm,jen jsme uvolnil silon ze signalizátoru a nechal kapra jet kam chce a zdolával jsem asi 12kilového šupináče. Rychle jsme ho odháčkoval a běžel k druhému prutu po zvednuti jsme cítím obrovský tlak a říkal jsem si snad nezajel k sousedům. Vymotal opravdu hodně ale nakonec jsme si podebral a váha ukázala 21kg super.. Další dny už byli slabší ryby se ukazovali na hladině ale ani zig rig ani ze dna to moc nešlo tak jsem vytáhl ještě 5 menších kaprů. Celkově jsem byl ale spokojeny Top Enzym prostě šlape.

Tak tohle bylo moje a i Zdenkové Léto 2019.

AŤ se Vám všem daří přeje Pitrs