Naše voda plná skvostů

Zdravím všechny přátelé RRbaits. Vydal jsem se na jednu naši, kde jsem nechytal 11 let a to byla pro mě premiéra. Týden dopředu jsem sondoval vodu a zjistil jsem, že je plná škeblí, lavic a závad stromů ve vodě a hodně lan po těžbě, ale já se s tím vypořádám. Našel jsem si místo přímo u druhé strany tak 1.80m hloubka, kde byli samé škebličky, a tak jsem si pomyslel, tady budou žrát potvory. Začal jsem sypat česnek a banán, uvidíme jak jim bude chutnat. Musel jsme se postarat o to, když chytnu kapra, abych ho neurval ve váskách. Tak jsem zbrojil, dal jsem 15- 20m SNAG LEADER LINE od Foxu o průměru 45mm. Boční závěsku s olovem Fox 142g. Na návazce jsme dělal SUFIX CAMFUSION 12kg a druhý návazec SUFIX HEAVY SKIN 15kg a háčky KORDA KAPTOR KURU SHANIL č. 8.

Příprava probíhala v plném proudu, hlavně nic nepodcenit, to byl základ. První den jsem nechytal, jen jsem krmil a pozoroval vodu jak a kde jsou kapři aktivní, když jsem se díval do vody, koule byli vysbírané, těšilo mě, že jim chutná. Začal den H a já zavážím pravý prut. Česnek dipovaný v esenci jde do vody a pár kuliček k tomu. Vracím se na břeh a beru druhý prut-banán a vracím se opět na břeh.Dávám Svinger a budu čekat na jízdu. Mezitím si udělám náhradní návazce a dipuju je do esencí, ať jsou výraznější, uvidíme co to udělá.

První den chytání , kapři se ukazují na zakrmených místech a je totální azuro. Záběry přišly až třetí den a zjistil jsem , že kapři jsou bojovní na této lokalitě a jde poznat , že kapři v této vodě žerou škeble, co je přírodní protein, a proto jsou tak bojovní. Záběry chodily po dvou hodinách od menších ryb a já doufal , že přijde větší, Při každém zavážení jsme nahazoval další koule a pak to přišlo.

Krásný kapr – 86cm, 14 kg neodolal načipovanému česneku a měl jsme radost po zdokumentování jsem pustil kapra do vody a poté jsem šel zpátky zavézt pruh na stejné místo.Celý den nepřicházel žádný úlovek, až na večer jsem chytil kapra okolo 60cm, taky na česnek. Večer jsme převezl oba pruty, spal jsem pod širákem a čekal na jízdu, ale marně. V noci ani píp, nevadí.

Ráno mě vzbudil zvuk pípáku a byla to pěkná jízda. Beru prut, sedám na loďku a chycený kapr brutálně vymotal cívku a já začal mít obavy, že by byl ve váskách. Kapr vyjel na volnou vodu, to mi spadnu kámen ze srdce. Kapři na této vodě jsou mazaní bojovníci, ale já se s nima poperu. 15 minut na vodě a ryba se ani neukázala, avšak není kam spěchat.

Kapr si dělal co chtěl poznal jsem, že jde o větší rybu. Po krátkém boji kapr vplouvá do podběráku a já měl radost, že to přišlo. Dávám ho do člunu a jedu na břeh. Po zdokumentování krásný mohutný lisec 91cm, 16kg. Vyfotil jsme pár fotek a šup zpátky do vody. Zavážím zpátky na své TOP místo a další záběr přišel po chvíli krásný lisec, který měl 10kg a 68cm.

Chystám druhý prut a přišel další záběr, zasekávám prut, jdu do lodi a přitahuju se ke kaprovi, kapr se unavoval 25min, byl to krásný boj. Kapr se držel pořád v hloubce a nechal jsem ho vodit a doufal, že se unaví. Na hladině se ukázal šupináč a bylo jasné, že je to ryba , kterou jsem si přál. Brutální šupináč je v podběráku a já rychle vesloval na břeh, kde na mě čekalo 10 rybářů. Kapr je na podložce a já měl radost, měřil 97cm a vážil 18kg. Po zdokumentování přišla štamprlička domácí slivovice s domácími domorodci. Jedna patřila taky do vody, že mě dala takový skvost. Dal jsem si cigáro a šup na vodu položit montáž a čekat na další záběr . Ten přišel po 20 minutách, beru prut do ruky a ukázal se kapr, který nebojoval, měl krásný 84cm a 12kg.

Pak za mnou dojel syn a hned zavážel prut, divočák malý. Já jsem se zabýval přípravou jídla a mladý na mě řval z vody záběr a měl pravdu. Dovesloval na břeh a ukazoval mi taktiku boje, co jsem ho naučil.Vedl si dobře, kapr měl 82cm a 11kg. Začalo být horko a ryby přestaly brát. Byl jsem unavený , a tak jsem si šel zaplavat na místo, kam zavážím. Potopil jsem se a místo bylo úplně vyžrané od kaprů. Tak jim podstrojím nějakou baštu : naklíčené obilí a řepku, tygří ořechy. Po návratu na břeh jsem dal na háček boilies anglického kuchaře Scotta Ratcliffa ,která ve vodě čaruje a byla to YELLOWBERRY, na kterou byly záběry menších ryb a bylo o zábavu postarané. Kapři byli při chuti. Už byl čas smotávání prutů a levý prut s YELLOWBERRY se rozjel. Šli jsme s Jirkou na člun a rychle jsme veslovali ke kaprovi, kapr se točil kolem padlého stromu a já jsem se s ním začal přetahovat o každý centimetr vlasce, dokud nevyjel ze stromu na volnou vodu. Tam jsem s ním mohl bojovat. Po chvilce boje si kapr lokl vzduchu a já věděl, že je to vysněná ryba této výpravy. Jiřík ho podebral, poplácal mě po rameni ''Paráda táto, je to tam". Kapra jsme do loďky ani nedávali, protože ho Jiřík ani nezvedl z vody. Po příjezdu na břeh jsme polili podložku a položili jsme tam to prase. Mladý rozsvítil čelovku, zasvítil na kapra a já jsem ho šel změřit.

Kapr měřil 99cm a vážil 19kg. Po menším ošetření v pichu od háčku jsem ho pustil zpátky do vody a už jsem prut nezavážel. Sedl jsem si do křesla, dal si pivo a kochal se fotkami kaprů, co tady jsou. Věřím tomu, že tady jsou i větší .

Na ráno jsme si nachystal čerstvou YELLOWBERRY a těšil se až ji ráno zavezu. Ráno mě vzbudil synátor ať zavezu montáže na zakrmené místo. Pruty jsou zavezené, je čas na snídani a doufáme že budou ryby aktivní a my se nebudeme nudit. Jízda přišla až ve 12hodin na YELLOWBERRY od krásného Amura 96cm, 13kg. Toto byla poslední ryba této výpravy a já bych chtěl poděkovat Radkovi Řehákovi za dobře našoulané koule, které rybám očividně chutnaly.

Nakonec bych chtěl moc poděkovat RRbaits za spolupráci a přáním hodně štěstí u vody

Jura a syn