Nová posila z Maďarska

Ahoj Radku!

První má výprava směřovala na neznámé jezero. Jeden z mých přátel mě pozval do blízkého zatopeného rašeliniště, kde jsem nikdy nechytal, takže jsem byl nadšený. Dorazili jsme v sobotu odpoledne. Počasí bylo velmi proměnlivé, chvilku svítilo slunce, chvilku bylo zataženo a do toho foukal vítr s občasným deštěm. Voda v jezeře byla ještě velmi studená, kterou ještě před týdnem pokrývala vrstva ledu, ale my jsme to viděli pořád nadějně. Po rychlém rozbalení jsem vyvezl pruty na předem vytipované místa, které jsem prokrmil peletama a boilies.
První noc byla relativně klidná, na jeden z mých prutů  jsem chytil menšího kapra na R1, na druhém prutu se ozval signalizátor. Hned po záseku jsem cítil, že se jedná o slušného kapra. Po cca 20. minutovém souboji jsem měl kapra v podběráku. Váha ukázala 14,90 kg. Úspěšná montáž byla tzv. na panáčka 20 mm Twenty Up boilie s 15 mm Strawberry pop up.
Příští noc jsem vylovil dalšího kapra na tu samou kombinaci, ale jednalo se o menšího kapra o váze 6,20 kg. Během dne jsem vylovil několik menších kaprů na R1. Jednalo se o kapříky mezi 2 až 3 kg a jeden měl 4,70 kg, přičemž se jednalo o lysce. Před západem slunce se ozval signalizátor. Chvilku po záseku jsem podebral dalšího slušného kapra u lodi. Ručička na váze se zastavila na 10,40 kg, byl to další lysec, kteréhu zachutnala kombinace 2x20 mm R1.
Poslední den ráno, jen co vylezlo sluníčko přestalo foukat, voda se uklidnila a já jsem začal balit. Strávil jsem u jezera 40 hodin a při návratu domů, jsem byl se svou první výpravou nadmíru spokojen.       

Děkuji moc Radkovi a děkuji Viktorovi, který mi ukázal návnady RR BAITS. Jeho nástrahy jsou velmi dobré a doufám, že na ně v budoucnu nachytám spoustu krásných kaprů a jiných ryb!

Ještě jednou mnohokrát děkuji!!!                    Gábor from Hungary!