Radek Řehák - Moje cesty za trofejními úlovky

Krátké povídání Radka Řeháka o jeho zahraničních výpravách a životních úlovcích přesahujících magickou hranici 30kg.

Jak je jistě téměř všem kaprařům z ČR jasné, překonat magickou hranici 30 kg na české svazovce je téměř nemožné. Vždy jsem chtěl poznávat nové revíry a tak jsem začal navštěvovat francouzské státní i soukromé vody, o kterých vím, že tam tihle velikáni plavou. Za svůj kaprařský život jsem zde ulovil 37 kaprů nad 20kg, z toho 9 nad 25kg a šupináče 30.10kg, 35.20kg, 35.70kg s lyscem 32kg. Všechno to začalo na legendárním jezeře Cassien.

Zde jsem strávil v průběhu tří let přibližně 140 dní lovu. Zdolat se mi podařilo celkem 42 kaprů. Největším byl lysec s váhou 24kg. Dalšími jezery byly Orient, Amance, Madine. Na jednom z těchto revírů jsem dokonce zdolal 4 ryby přes 20kg za jednu výpravu a také lysce o hmotnosti 28kg.

V roce 2003 se mi bez problému podařilo získat rezervaci na legendární soukromou vodu Rainbow, kdy tenhle revír nebyl ještě pod takovým tlakem. Hned první výprava byla velmi úspěšná a to prozatím v počtu zdolaných ryb. Celkem jsem za týden ulovil 21 kaprů do 18kg. Každý rok jsem na tohle jezero zavítal, ale až výprava v roce 2010 byla opravdu zdařilá. Připsal jsem do mého deníku 15 kaprů nad 20kg, 5 nad 25kg a šupiho 30.10kg.

Obří ezero Lac du Der mi vydalo na podzim roku 2012 mého zatím životního šupíka 35.70kg. Souboj s touto nádhernou rybou se mi nesmazatelně vryl do paměti.

Hned na jaře následujícího roku jsem opět mířil na Rainbow Lake. Týden bez záběru mi říkal, že musím něco změnit. Jiná hloubka, vcelku tuctové místo uprostřed jezera, ale vyplatilo se. V průběhu osmi hodin mi zabral šupináč 35.20kg a lysec 25.80kg. Hezký konec sezony a ještě hezčí začátek té nové.

Následující sezonu jsem byl pozván na Maďarskou lokalitu Aqua. Při této příležitosti jsem vzal na testování novinku pro rok 2015, boilies R1 a také mé osvědčené Liver Garlic. Lovil jsem společně s testerem firmy Anaconda Frankem Schmidtem, který má na této lokalitě uloveny nádherné kapry a jeho rady jsem zúročil na 100%. Na tomto jezeře se pouze nahazuje. Montáže jsem používal celé z jemného fluorocarbonu včetně návazců. Lovil jsem na dvě koule 20mm boilies R1 a boilies Liver Garlic. Po dvou dnech mi přišel šupík odhadem 10kg. Následovalo ticho před bouří, které protla až jízda krásně stavěného lysce 25kg právě na novinku - boilies R1. Měl jsem obrovskou radost, že při první výpravě k vodě mi tato koule přinesla tak krásnou rybu.

Počasí se nám ale začalo měnit a vítr o rychlosti 80km/h lámal stromy. Právě v tomto vichru zachutnaly dvě koule Liver Garlic obrovskému lysci s váhou 32 kg, který se tak stal mým prvním lyscem přes 30kg. Moje brolly bylo poslední, které na jezeře odolávalo nárazům větru, ale majitel jezera vodu nekompromisně uzavřel a tak jsme bohužel byli nuceni tuto výpravu předčasně ukončit a odebrat se k domovu.

Závěrem ještě několik informací. Momentálně testujeme novinku pro rok 2015 na českých svazovkách, kde se jeví R1 jako velmi povedený boilies. Naši testeři intenzivně atakují vody a dosahují obrovských úspěchů na tuto neokoukanou nástrahu. Skloubil jsem zde suroviny, o kterých si myslím za léta mého pozorování, že se kaprům snad nikdy neomrzí a boudou fungovat stále. Směs čtyř tekutých potrav, speciálního aroma a dalších tajných ingrediencí dodávajících této kouly ty správné koule :) Na podzim nás čekají dva týdny na Francouzské svazovce, tak uvidíme jak se R1 osvědčí také na jiných zahraničních lokalitách.

Již brzy otvíráme novou kamennou prodejnu přímo vedle naší výrobny ve Spytihněvi, kde si budete moci prohlédnout a přičichnout k veškerému našemu sortimentu návnad a nástrah určených pro cílený lov kaprů. Dále se na naší prodejně můžete těšit na zboží od prestižní firmy FOX za zaváděcí ceny a od mnoha dalších známých zahraničních firem. Zároveň pro Vás připravujeme nové, atraktivnější webové stránky včetně propracovanějšího a přehlednějšího E-SHOPU. Pro více informací, či případnému zájmu o knihu Monster Carp (autoři TIM PAISLEY, STEVE BRIGGS, THOMAS DUNCAN DUNLOP), ve které najdete spoustu informací o trofejních úlovcích ze všech koutů světa, nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím emailu, či telefonu na našich internetových stránkách www.rrbaits.com