Těsně před hájením

Před začátkem říjnového harma sem neváhal a vyrazil na ně. Vše začalo druhý den ráno, kdy sem rybu nestihl dobrzdit a prudkou jízdou vletěla do stulíků, kde se jí podařilo zbavit háčku. Naštvaně sem řekl tak tohle se už opakovat nebude! Pruty sem převezl, dotáhl brzdy skoro na krev, nasadil sevřenější rohatinky a nemotal se moc daleko od stojanu. Přesně v poledne sem dostal šanci na kterou sem čekal. Přibíják jak blázen, ve vteřině u prutu a couvačky. Tah byl solidní a jakmile to šlo, skočil sem do člunu a jel nad rybu. Pak už sem se nechal jen vozit a po cca 15m sem podebral krásně vysokého šupináče. Už sme se rvali před rokem a půl a to sem mu navážil bez 20dkg o 4kg míň! Chutná mu a to je dobře. Přebrousil sem centuriona, boilies držel dobře, neviděl sem důvod měnit a montáž položil do stejného místa. Přesně po hodině od prvního záběru přišel druhý na stejný prut. Scénář jak přes kopírák a na opačném konci dlouhý šupináč s velkou ocasní ploutví. Tomu se z vody opravdu nechtělo, ale musel. Tři rychlé fotky a čau. Koule Top Enzymu stále vpohodě, tak šla zpět se slovy tak ukaž co umíš. Je to neskutečný ale v 15h přišel třetí záběr mýho hattricku. Opět jak to šlo hurá do člunu. Souboj trval cca 10m a když pod boatem konečně projel lysec, měl sem velkou radost, protože tady jasně vládnou šupináči. Pár fotek do mobilu a plaval si. Mikrozarážka již byla schovaná v boiliesu, tak sem ho strhl a se slovy „dík to už stačí" hodil do vody.
Na svých výpravách bývám z 90% sám, protože se snažím jezdit ve všední dny kvůli menšímu rybářskému tlaku. Tím vzniká problém s focením na samospoušť. Z toho důvodu používám velkou vážící podložku s pevnými rameny a prostornou kolébku bazénového typu. Do ní nalejete vodu, kapra bezpečně zavřete uvnitř a máte dostatek času si vše nachystat. Ryba má nulovou šanci na vyskočení a tak máte jistotu, že jí vpořádku vrátíte vodě. A o to nám jde, abysme chytali krásné a zdravé ryby ne?! Si myslim.
Do konce výpravy sem ještě zdolal 3 kapry kolem 10kg a jednoho menšího 70+. Všechny tyto ryby sem pouštěl rovnou ze člunu. Záběrů sice nebylo mnoho, ale kvůli těm už k vodě nejezdím. Tím pro mě asi už letošní sezóna skončila, protože od listopadu je bohužel doba lovu jaká je.

Tak čaute a na Vánoce všichni povinně kolíbky.