Týden snů

Začátkem června jsem vyrazil na týdenní výpravu na místní štěrkovnu. Bral jsem to spíš jako dovolenou, jelikož jsem 3.den výpravy slavil narozeniny, jel sem si spíš odpočinout k vodě. To jsem ještě ani zdaleka netušil, co mě čeká.

Na tuhle vodu jezdím už mnoho let. I když vím, že jsou zde opravdu krásné ryby, mám tady chyceného zatím nejtěžšího kapra 15.1 kg.

Vsadil jsem na mou nejoblíbenější kuličku Marine Joker. Na první zákrm jsem naházel do vody asi kilo kuliček. Už první večer jsem udělal záběr a vytáhl kapra asi 65cm, po záběru jsem přikrmil a šel spát. Ráno jsem nahodil a šel si ještě lehnout. Za chvíli mě ale vytáhl ze spacáku nádherný kapřík s váhou 13.2 kilo.

Byl jsem spokojen. Opět jsem přikrmil, otevřel si pivo a užíval se krásné ráno. Netrvalo to dlouho a přišel záběr na druhý prut, na jehož konci byl mohutný šupináč s váhou 17.5kg a je to říkám si, osobáček z tohoto revíru je posunutý.

Ani ve snu by mě nenapadlo, co se bude dít dál! V den mých narozenin se mi v podvečer roztočil naviják a já za rybou musel na vodu. Po asi půl hodině, co mě kapr vozil po celém revíru, se mi podařilo zdárně podebrat obrovského šupináče s váhou 25.1kg!!! Lepší dárek jsem opravdu dostat nemohl!!

Ale to není vše, druhý den se situace opakovala! Říkal jsem si, že to není možné, že mi to ten blázen snad zobl znovu! Po podebrání a pečlivém zváženi, se váha zastavila na 24.8kg! Byl to jiný kapr! Měl o 4cm míň a já nevěděl co na to říct!

Za ten týden jsem úspěšně zdolal 12 kaprů přes 10 kilo, z nichž nejtěžší vážili 17.5, 15.4, 14.2, 25.1, 24.8 a 17.1 kilo!!

Celou výpravu jsem nic nevymýšlel a chytal pouze na kuličku Marine Joker v průměru 24mm a stejnou nástrahou neustále přikrmoval, protože záběrů bylo opravdu hodně a já potřeboval ryby udržet v mém lovném místě. Což se mi nakonec povedlo a já zažil opravdu výpravu snů!!

Touto cestou bych chtěl poděkovat za výborné nástrahy a maximální podporu Radkovi Řehákovi a taky za podporu mojí rodině, která mi umožňuje trávit čas u vody!!

Ať vám to jezdí, za RR-team Kuba