Výprava pod Pálavské vrchy

Nazdárek kolegové, posílám krátkou zprávičku z mé 6ti denní výpravy na moji nejoblíbenější svazovou vodu u nás!
Výpravu jsme naplánovali na konec září, když už by kapři měly být pomalu při chuti. Ihned po příjezdu k vodě a nalodění všeho potřebného jsme s kolegou vyrazili na svá oblíbená místa. Díky extrémně suchému létu a opravdu nízkému stavu vody nebyl problém s lokalizací podvodních překážek a dříve zatopených stromů. Do jejich blízkostí jsme se pak snažili umísťovat naše montáže.

Pod-Plavskmi-vrchy1

Jako nástrahy jsme zvolili 2 novinky pro následující rok a to Marine Joker a Frankfurt Sausage a samozřejmě nesměla chybět má oblíbená Top Enzym Jalapeňos. Jelikož jsme chtěly eliminovat záběry od menších jedinců, kterých je zde opravdu hodně, chytali jsme dvě 24mm kuličky obalené v pastě stejné příchutě.
Za 6 dnů se nám podařilo zdolat asi 15 kaprů z nichž nejtěžší vážili 10,80kg 11,40kg 19,40kg a 12,20kg. Ostatní kapři měli váhový průměr okolo 8kg! Záběry nám chodili střídavě na všechny naše nástrahy a nejtěžší kapr s váhou 19,40kg byl vytažen právě na připravovanou novinku Marine Joker!

Výprava byla původně plánovaná na 14 dnů, ale kvůli opravdu silnému a neustále se zvětšujícímu větru nemělo cenu riskovat a byli jsme nuceni po necelém týdnu opustit tuhle nádhernou vodní plochu a jet domů. Máme ale v plánu se znovu vrátit za 14 dnů, tak snad se bude dařit podobně!!!
Za RR-team Kuba