Dvě krátké víkendovky na místní svazové štěrkovně

Vyrazil jsem 2x, asi se čtrnáctidenním rozestupem, na naši místní cca 20ha štěrkovnu. Jelikož jsem vyjížděl až po odpolední směně, k vodě jsem dorazil až okolo 23h. A to už jsem stihl jenom postavit bivak, najít lovné místa a vše připravit na 6-tou hodinu ranní.
I když první výpravu ukazoval echolot teplotu vody jen 7 °C, rozhodl jsem se pruty umístit do mělčích částí ramene, do hloubky asi 2,5m ,jelikož mělo hodně svítit sluníčko.
Jako nástrahu jsem zvolil na tuhle vodu velmi osvědčenou kuličku Monster Fruit – Banán v průměrech 15 a 20mm. Tyto průměry jsem pak různě kombinoval a nástrahy umísťoval dále od háčku, abych se vyvaroval záběrů od menších ryb.
Za krátkou dobu se mi podařilo zdolat asi 6 kaprů a největším z nich byl úžasně bojovný šupináč s váhou 11,3kg.
V neděli po obědě jsem už musel odjet domů.
Druhá výprava začínala naprosto stejně. Teplota vody už byla někde okolo 10 °C, bylo to ale po docela silném ochlazení a tak jsem se rozhodl prochytávat hloubky spíše okolo 4m.
Na rybách se ale razantní ochlazení hodně projevilo a nejprve vůbec nespolupracovali. Nakonec se mi ale druhý den podařilo přece jen dva kapry zdolat! První byl nízký šupináč s váhou asi okolo 8kg a druhým byl nádherně stavěný kapr s váhou rovných 14kg!
Už teď se nemůžu dočkat, až se zase dostanu k vodě a tentokrát snad na delší dobu!
Ať vám to jezdí!!! Kuba

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení