Dvě krátké víkendovky na místní svazové štěrkovně

Vyrazil jsem 2x, asi se čtrnáctidenním rozestupem, na naši místní cca 20ha štěrkovnu. Jelikož jsem vyjížděl až po odpolední směně, k vodě jsem dorazil až okolo 23h. A to už jsem stihl jenom postavit bivak, najít lovné místa a vše připravit na 6-tou hodinu ranní.
I když první výpravu ukazoval echolot teplotu vody jen 7 °C, rozhodl jsem se pruty umístit do mělčích částí ramene, do hloubky asi 2,5m ,jelikož mělo hodně svítit sluníčko.
Jako nástrahu jsem zvolil na tuhle vodu velmi osvědčenou kuličku Monster Fruit – Banán v průměrech 15 a 20mm. Tyto průměry jsem pak různě kombinoval a nástrahy umísťoval dále od háčku, abych se vyvaroval záběrů od menších ryb.
Za krátkou dobu se mi podařilo zdolat asi 6 kaprů a největším z nich byl úžasně bojovný šupináč s váhou 11,3kg.
V neděli po obědě jsem už musel odjet domů.
Druhá výprava začínala naprosto stejně. Teplota vody už byla někde okolo 10 °C, bylo to ale po docela silném ochlazení a tak jsem se rozhodl prochytávat hloubky spíše okolo 4m.
Na rybách se ale razantní ochlazení hodně projevilo a nejprve vůbec nespolupracovali. Nakonec se mi ale druhý den podařilo přece jen dva kapry zdolat! První byl nízký šupináč s váhou asi okolo 8kg a druhým byl nádherně stavěný kapr s váhou rovných 14kg!
Už teď se nemůžu dočkat, až se zase dostanu k vodě a tentokrát snad na delší dobu!
Ať vám to jezdí!!! Kuba