Kouzelný revír

Na jaře jsem navštívil jeden menší revír kousek od mého bydliště,většinou jsem dosud vyhledával větší vody(přehrady,pískovny a řeky) a menší vody jsem opomíjel ale nevím proč?

Možná jsem si myslel že velké ryby se dají chytit jen na velkých vodách.Ale poslední dobou spíše upřednostnuji klid a když se k tomu podaří chytit nějaká pěkná ryby tak je to super.Menší revíry mají své kouzlo a i v nich plavou šupinaté poklady.

Zpět ale k výpravě,na revíru jsem strávil 4 dny a za tu dobu se mě podařilo udělat pouze jeden záběr a to v podobě krásného lysce o váze kolem 7 kilogramů.I když na úlovky to moc vydařená výprava nebyla tak revír na mě hodně zapůsobil a řekl jsem si že se sem musím vrátit a pokusit se ulovit nějakého pěkného kapra.

Je začátek června a pro mě nezačíná vůbec dobře nebo mě byla zjištěna borelioza.Měl jsem podezření a to se bohužel potvrdilo,naštěstí se zjistila brzo tak jsem dostal antibiotika a neschopenku.

Po 14 dnech doma mě už začali napadat myšlenky že bych mohl jezdit k vodě alespon přes noc.Ráno jsem musel bít zase zpět doma a zavést syna do školky tak na samotný lov by mě zase moc času nezbývalo.V tom jsem si vzpomněl na revír na kterém jsem byl na jaře a který mě okouzlil a hlavně byl blízko mého bydliště.Tak bylo rozhodnuto!

Věděl jsem že revír bývá přes letní měsíce z velké části zarostený tak jsem si k vybavení přibalil malý člun který mě poslouží k nalezení a přesnému položení montáže do tzv.oka(místo bez rostlin).Místa jsem si vybíral v příbřežních partiích pod převyslímy keři kde se nedají ze žádného místa na revíru nahodit.Na každý prut jsem se rozhodl zvolit jinou strategii krmení.

Na první prut jsem kolem montáže rozházel jen hrst krmení a to z boilie a pelet,které jsem ještě zatraktivnil ovocným posilovačem.Poslední dobou mě právě toto zatraktivnění ovocným posilovačem boilie na rybí bázi přináší výborné výsledky v podobě krásných kaprů.

K samotné prezentaci nástrahy psát nebudu nic nebo toho už bylo napsáno hodně.Jen doporučuji k nástraze přidat menší plovoučku aby montáž nedopadla do rostlin.

Na druhý prut jsem k montáži společně s boiliesem ještě přidával směs partiklu,který jsem měl doma v sudu předem připravený a vždy před odjezdem na ryby jsem si odebral potřebné množství.

Po položení montáže jsem po přibližně 3 až 5 metrech zavěsil na vlasec zadní olovo aby montáž ležela u dna a byla co nejmín nápadná.Během 14 dnů co jsem na tuhle krásnou vodu uskutečnil 7 návštěv vždy jen přes noc a to vždy přes všední den.Se mě podařilo ulovit 5 kaprů.Nebudu tu rozepisovat každý den lovu zvlášt,zmíním tu jen úlovky kterých si moc vážím! A to lysce s váhou lehce přes 14 kilogramů co mě dokázal vozit na člunu po celém revíru přibližně půl hodiny,byl to neskutečný zážitek.

Popravdě jsem čekal že kapr bude větší.

Pak úžasně stavěného starého šupináče o váze 18,1 kg.Obě ryby se nechali zlákat na boilie Skrill o velikosti 24 mm nadlehčený malou popkou Squid-Strawberry yam.

A takovou třešničkou na dortu bylo ulovení amura který měl bez jednoho centimetru rovný metr a vážil rovných 13 kilogramů.

Přeji všem slušným rybářům krásné úlovky v novém roce 2016

S pozdravem Hynek Machálek