Návrat do Maďarska

Návrat po půl roce do Maďarska

Koncem dubna jsem dostal nabídku na týdenní rybářskou výpravu do Maďarska. Po chvilce váhání jsem na nabídku kývl. Jednalo se o poměrně velkou spolkovou přehradu kousek od nás. Přípravy začaly poměrně rychle. Vzal jsem si sebou osvědčené boilies Top Enzym, Skrill a R1. Doplněnou boostery, těstem obalsi a samozřejmě dipy + popky všech řad.

Cesta proběhla v klidu až na menší problém se světly na vozíku a ženštinou, která to nabořila do protijedoucí oktávky. No my jsme se vyhnuli tak tak, jinak naše výprava by skončila asi po 40 km od domu.

Po našem příjezdu jsme vybrali dvě krajní místa na pláži a rozbili co nejrychleji tábor. Jak bylo všechno připraveno a zavezeno, odměnili jsme se s parťákem štamprlí slivovice, kterou dostal samozřejmě i místní vodník pro štěstí.

Jelikož se jedná o dost velkou plochu, je potřeba rybu najít a ještě se jí trefit do chuťi. No mně osobně se štěstí obrátilo zády, zkoušel jsem všechno možné, ale nakonec se mi podařilo bezpečně podebrat tyto dva zdejší krasavce 14 a 13,5 kg. Uspěšná nástraha byla R1+pop up R1 a Top Enzym + pop up TE.

Pár větších kaprů jsem ztratil, ale hlavu nevěším. Nelituji toho a jednou se sem určitě vrátím, protože není nad klid a pohodu u vody.

S pozdravem

David RR Team