Podzim v Maďarsku

Poslední letošní výpravu jsem se rozhodl s kamarádem Lukinem strávit na jednom Maďarském revíru. Jelikož po celé rybářské sezóně nezbývalo už moc dovolené, museli jsme výpravu naplánovat pouze na 5 dnů. Termín jsme zvolili druhou polovinu listopadu. Vše nabalili a brzo ráno, plní očekávání vyrazili.
Jelikož jsme měli informace, že ryba za poslední týden moc nepřijímala potravu, netušili jsme, co nás čeká. Protože jsme vyrazili okolo 2 hodiny ráno, byli jsme na místě po rozednění. Měli jsme tedy dost času vše pořádně připravit.
Zavezli jsme naše montáže a netrpělivě očekávali první kontakt s rybou. Pod naše háčky jsme umístili naše osvědčené nástrahy a to Top Enzym Jalapeňos, Top Enzym Plum a testovanou novinku na příští rok Marine Joker.
Ani ve snu by nás nenapadlo, že první záběr dostaneme asi po dvou hodinách od zavezení, když jsme konečně všechno uklidili a odpočívali po náročné cestě. Lukin zdolával prvního kapra a v tom se rozjel prut i mě! A tak nás v Maďarku uvítal první „double" kapři s váhou 11,5 a 14,5 kg a to to všechno teprve začínalo.
Ten den se nám podařilo dostat na břeh ještě několik nádherných ryb. Mě přišel hned po setmění šupináč, vážící 13,8 a chvíli po mě opět bodoval kolega s nádhernou rybou 15,5 kg. Po pečlivém zdokumentování úlovku a převezení prutů, jsme se konečně těšili do teplého spacáku. Asi po hodině, nás ale o pět do deštivého počasí vytahuje zvuk mého hlásiče. Po nádherném souboji, se mi podařilo podebrat kapra s váhou 17,7kg. A tak nám mohl skončit první den!
Během dalších dnů, jsme ještě každý ulovili kapra přes 15kg. Záběry nám chodili pravidelně po celou výpravu střídavě ze všech míst. Ryby byli opravdu při chuti. Celkem jsme za 5 dnů zdolali 14 kaprů a z toho 9 přesahovalo hranici 10 kilo.
Výprava nám tedy dopadla na výbornou a už se oba moc těšíme na další zahraniční dobrodružství!
Za RR-team Kuba a Lukáš