První setkání s Moravským mořem, D5

Druhý květnový týden dostávám nabídku od Honzi z našeho teamu, jet s nimi lovit na loď. Má zkušenost s lodí nebo D5 je nulová, takže je to pro mne výzva, kterou samozřejmě velice rád přijímám.

Z pracovních důvodů jsem nemohl vyrazit hned první den ráno, ale až večer. Kolem 21h mám sbaleno a chystám se vyrazit do neznáma. Můj výjezd bohužel komplikuje vlasec Korda, který se nechtěl kamarádit šokáčem od foxe a ať jsem vyzkoušel jakýkoliv uzel, Korda vždy praskl 3-4cm za spojem. Výjezd tedy odkládám na čtvrteční ráno.

Celou noc jsem samo nespal, rybářská horečka, jak určitě všichni znáte :D U dveří rybářského obchodu jsem první a netrpělivě čekám na prodavače než otevře, kupuji silon a mířím hned k vodě. Po asi 20min je můj 200cm keporkak nafoukaný a po vrch naložený výbavou na 2dny :D Pro mne již nezbývá místo, tak skáču na vrch věcí v domění, že si nic nestane s echolotem ani prutama a vyrážím na 1,3km vzdálené místo. Začiná lehce poprchat a foukat a asi po 500m od břehu si uvědomuji, že na téhle vodě s tímto člunem jsem jen smítko a v podstatě nemám žádnou šanci pokud se vítr zvedne. Naštěstí zůstává takový jaký je a dá se tím bojovat. Po 30min se blížím k lodi, kde mě vítá Honza a jeho kamarád Tomáš. Proběhne carptalk, panák, pivo, guláš a rychle s prutama do vody. Kluci mi již předchozí den umístili tyčovky, tak vím přibližně kám házet, ale i tak vyrážím se sílícím deštěm a větrem na vodu, ujistit se, zda-li je to tak ok. Jedno místo jsem lehce upravil a obě prokrmil řádnou dávkou pelet a bojlíz.

První prut putuje s TopEnzymem a druhý novinka pro 2017 R2 menežeris. Asi po 1h odjíždím topka, nastává neskutečný souboj, sedám ihned do lodi a vlny mě odnáší neskutečným tempem od lodi. V průběhu boje si uvědomuji, že tohle jsem dělat neměl a jak jsem již zmínil, nemám tu žádné zkušenosti, tak teď mám dvojitý boj. Jeden živel, druhý ryba. Naštěstí vše dopadlo dobře a podebírám krásného šupináče. Vracím se s neskutečným úsměvěm a pocitem štěstí. Zvážit, vyfotit a hned putuje zpět. Jak ryba, tak montáž :) Po nahození i přes silný vítr i déšť sedám do člunu a za asistence kluků odjíždím přikrmit. Ten den už udělal záběry jen Honza, ale bohužel obě ryby ztratil.

Pátek ráno asi kolem půl osmé mi odjíždí udice na R2, opět mocný tah, ale poučen z přechozího dne, zůstávám na lodi, kapr si to namířil na pravou stranu, je pod Tomovým prutem, který najednou odjíždí, ale v domnění že to jsem já se mu omlouvám, po asi 15min souboji mám kapra u lodi, ale Tomův prut táhne stále doprava, tak na něj volám „vole, to nejsem já" dá tři skoky z lehátka jak Roman Šebrle do písku a začne točit, najednou se mu ohne prut, ryba je dááááávno pryč mimo lod, tak začíná souboj. Jak jeho, tak můj, protože má ryba se zamotala do kotvící tyče. Po asi 20min mám oba kapry na lodi a užíváme si krásný double, Tom o to víc, že jeho ryba má 18kg.

Oba nahazujeme pruty zpět, přikrmujeme. Netrvá 10min a opět odjíždí R2. Opět souboj jak na život a na smrt, ale správná montáž, háček a mí miláčkové X-Ray mě podrží a v podběráku je nááááádherný bezchybný zlatavý šupináč s váhou 15kg. Honza změnil montáže a kolem 12h odjíždí Topenzym plum a všichni netrpělivě sledujeme jeho x-tý souboj. Yeeeees, konečně proměnil. Podbíráme dalšího šupíka s váhou okolo 10kg.

Tou dobou ustává i vítr a já vyrážím s člunem hledat zajímává místa. Nacházím jedno, které se mi velice zamlouvá. Ihned k němu krmím R2 menežeris a hážu montáž. Netrvá 20min a záběr. Náááádhernej šupííík, s kterým si dáváme po souboji ploutví a jedeme dál. Z hotspotu přichází co 30min záběr a já zažívám neskutečné okamžiky štěstí a zároveň i zamyšlení, proč jezdím často do zahraničí, když za barákem mám tak krásnou vodu, plnou krásných bojovných velkých ryb.

Díky sobotní oslavě narozenin jsem měl v plánu odjet v pátek večer, ale po téhle sérii záběrů zůstávám až do sobotního ráno, kdy mi ale nepřeje předpověď a musím zmizit v 7 ráno, jinak na svém mohutném gumáku zmizím na dně přehrady :D

Kolem 7:20 se s klukama loučím a vyrážím směr břeh. Stíhám to tak tak a u břehu nastává solidní souboj s vykládám věcí v 50cm vlnách. Nějak jsem se s tím popral a vyrážím domů plný neskutečných zážitků a dojmů slavit J Kluci do neděle ještě krásně zachytali a i Honza po změně montáži již neztrácel ryby.

Tímto bych chtěl poděkovat Honzovi a Tomovi za mé neskutečné dva dny záběrů a full servisu :)

Vlastík – menežeris