První výpravy s RR

Dlouho plánovaná první výprava letošního roku byla na Tovačovská jezera.. Moc mě nepotěšilo počasí, protože po příjezdu na jezero foukal silný vítr a hodně se ochladilo. Výpravu jsem měl naplánovanou na 5 dní. Kvůli chladnému počasí a malé aktivitě ryb jsem si výpravu zkrátil na 4 dny a jel natěšen za svojí přítelkyní, kterou jsem 14 dní neviděl kvůli práci a BVV. Za 4 dny v chladné vodě se mi podařilo udělat 3 záběry, z kterých jsem proměnil dva kapříky od 50-60cm. Zabodovala mi jak R1 tak Top Enzym Plum a z Tovačova jsem jel spokojený domů.

O týden později jsem neměl žádný plán na sobotu tak jsem vyrazil aspoň na jednodenní vycházku na malou soukromou vodu poblíž mého bydliště. V 5 ráno když jsem vstával tak mi teploměr ukazoval -3,5 °C. Auto jsem rozmrazil a naskládal potřebné věci do auta a vyrazil k vodě. Vše jsem vsadil na R1 na mělčině. Byla jasno a hlásili pěkné počasí. Správce mi říkal, že kapři ještě vůbec nejdou. Přeci jenom u nás na vysočině se ta zima drží o něco déle..

Podařilo se mi udělat jeden záběr. Po zvednutí prutu z vidliček jsem hned poznal, že to nebude malá ryba a už vůbec ne kapr, jelikož na rybníku je nasazeno hodně jeseterů. Ryba pořád jela a nijak se mi nepodařilo jí otočit. Po chvilce koukání jak si jen tak prostě jede a nereaguje na mě, jsem šel podél břehu až k hrázy. Ryba mi zajela pod čep do hloubky. Po chvilce se mi ji podařilo přitáhnout blíže ke břehu a to už jsem zjistil, že to není jen obyčejný jeseter, ale Výza velká, která na revíru žije. Po asi 30 minutovém boji se mi opět rozjela do protějšího rohu rybníku a po té už jsem ji pomaličku přitahoval ke břehu. Když jsem jí na konec tahal za ocas na podložku tak jsem byl velice překvapen. Po naměření 174 cm mi správce sdělil i váhu jelikož byla venku asi před 14 dny a navážili jí rovných 50kg. Tak jsem si s ní udělal pár fotek u břehu a rychle jí pustil zpátky do jejího domova.. Byl to nehorázný pocit, a i když se mi nepodařilo chytit kapříka jsem od vody odjížděl spokojený s úsměvem na tváři.

Přeji všem rybářům a fandům chyť a pusť pěknou vydařenou sezónu.. Já ji rozjel díky R1 na JEDNIČKU.

S pozdravem Patrik Kupský