KORDA COG SYSTEM

Kód: KCOG2 KCOG1 KCOG3 KCOG4 158719/FLA5 158719/FLA6 KCOG7 Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: KORDA
210 Kč / ks 210 Kč / ks 210 Kč / ks 210 Kč / ks 259 Kč / ks 259 Kč / ks 210 Kč / ks od 210 Kč / ks 174 Kč bez DPH 174 Kč bez DPH 174 Kč bez DPH 174 Kč bez DPH 214 Kč bez DPH 214 Kč bez DPH 174 Kč bez DPH od 174 Kč bez DPH
Fitting
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Absolutně unikátní systém pro upevnění olova, který má lepší zasekávací potenciál než inline olovo, a navíc se s ním háže stejně dobře a daleko jako s klasickou závěskou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cog System má největší výhodu v tom, že kapr při záběru zvedá celou váhu olova. Dokáže se tedy chytit rychleji a háček je lépe zaseknutý.
Celý proces vývoje tohoto systému trval několik let, kdy team Korda neustále vylepšoval a měnil celou sestavu. Pak se ukázalo, že bude možná lepší vrátit se k předchozí variantě, a tak pořád dokola... Až při natáčení pod vodou na jezeře Gigantica se ukázalo, jak moc dobře finální verze funguje, a mohla jít konečně do výroby.

Nejlepší situace pro použití těchto systémů je tvrdé štěrkové, nebo pískové dno, případně jemný nános bláta. Pokud budete chytat v zarostlých vodách, bude lepší použít systém Heli Safe. Díky detailnímu zpracování dokážete s Cog System sestavou dohodit v podstatě stejně daleko jako s klasickou závěskou, ale v případě, že budete potřebovat házet co největší silou, doporučujeme olovo se šňůrkou zajistit pomocí PVA pásky. Velký tlak při prudkém náhozu by mohl vytrhnout obratlík z olova, jelikož má jen poloviční tělo. Na kratší vzdálenost anebo pro pokládání montíže z lodě jsou však tyto systémy nepřekonatelné.


K dispozici jsou dvě varianty olov. Verze Flat poslouží dobře na kratší vzdálenosti a závážku z lodě. Verze distance je pak ideální pro daleké náhozy.

Je potřeba upozornit, že každý systém je jinak očíslovaný a stejně tak jsou očíslovaná i olova. Liší se délkou přívěsu. Pokud byste tedy používali systém, který označením a číslem nesedí s olovem, nebude sestava fungovat tak, jak by měla!

Několik lidí mělo to štěstí testovat Cog Systémy ještě před uvedením na trh, a výsledky byly úžasné. Ani team Korda se nesnaží nikomu nabulíkovat, že tohle je odpověď na všechny problémy v rybařině, ale jednoznačně je to krok kupředu, co se týče rybářské bižuterie a systémů pro uchycení olova.

Každé balení obsahuje 3 klipy na olovo, 3 převleky a 3 speciální sestavy pro upevnění olova.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kaprařina
Záruka: 2 roky